Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Swimming Pool |
| Capacity | 10L |
| Type Of Purifier | swimming pool |
| Material of Construction | High quality GRP enclosures and using ss304 and ss316 materials |
| Brand/Make | wapozone |
| Dimensions | 630x420x270 (mm) |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 230VAC |
This is a complete ozone system contains below products
*ozone Generator MOC SS304; Water cooled
*Oxygen Concentrator 10Lpm
*SS304 Mounting Stand
*Mixing Pump SS304 3ph 4m3/hr 50MH
*Servo Stabilizer 5KVA
*Venturi Injector with NRV
*Static Mixer SS304
*Teflon Tubing’s
Product Details:
| Ozone Output | 50 g/hr |
| Pool Volume | 100–150 m³ |
| Installation Type | Skid Mounted |
| Feed Gas | Oxygen |
| Power Rating | 2 kW |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Stainless Steel |
| Control Type | Manual |
| Cooling Method | Air Cooled |
| Ozone Cell Type | Corona Discharge |